Моноблоки 2E
Моноблоки
Зовсім недавно, щоб мати потужний і продуктивний персональний комп’ютер, потрібно було купувати системний блок із певними характеристиками та монітор до нього. Зараз же цілком реально придбати компактний моноблок, який легко впорається з усіма функціями повноцінного ПК. Що таке моноблок, які його переваги та як вибрати такий комп’ютер, розказуємо нижче.
Що таке моноблок
Моноблок — це персональний комп’ютер, що має вигляд звичайного рідкокристалічного монітора. У ньому немає стандартного системного блока, а всі компоненти розміщені прямо в корпусі екрана. Товщина дисплея на пару сантиметрів товща за класичні монітори.
Моноблоки набирають популярності, оскільки досить зручні у використанні. Такий ПК займає мало місця, не має багато дротів, водночас гарантує як повноцінну роботу, так і перегляд фільмів або інші розваги.
Моноблок хоч і досить компактний, усе-таки не настільки мобільний як ноутбук або нетбук. До того ж працювати від батареї цей настільний комп’ютер не може, тому потрібне підключення до електромережі.
Переваги моноблоків
Якщо ви роздумуєте над тим, купити стаціонарний комп’ютер класичного типу чи замовити моноблок, оцініть переваги останнього:
- компактність — звісно, це не ноутбук, який можна носити в сумці на роботу, однак і в офісі, і вдома він суттєво заощаджує площу;
- безшумність — моноблоки працюють значно тихіше за стандартні системні блоки, що може бути важливо для офісу, де розміщені відразу кілька ПК і через що важко зосередитися на роботі;
- великий дисплей — на збільшеному екрані зручніше дивитися кіно, грати в комп’ютерні ігри, проводити робочі презентації або навчання для групи людей;
- охолодження — у моноблоках добре продумана система охолодження, тому при сильному навантаженні пристрій не буде перегріватися;
- аудіосистема — моноблок має вбудовану аудіосистему, що гарантує приємний перегляд фільмів;
- Wi-Fi-модуль — завдяки вбудованому Wi-Fi-модулю до інтернету вийде під’єднатися без зайвих дротів.
Ціни на моноблоки — ще одна важлива перевага таких ПК. Якщо порахувати, в яку суму обійдеться системний блок, монітор, аудіосистема, то, враховуючи перелічені переваги, моноблок коштує відносно недорого й повністю виправдовує свою вартість.
Варто згадати й один недолік. Стаціонарний комп’ютер можна нескінченно вдосконалювати: покращувати швидкість роботи, збільшувати пам’ять, розширювати функціонал тощо. А от змінити внутрішню «начинку» моноблока не вийде, тому підбирати характеристики пристрою треба особливо уважно.
Як вибрати моноблок
Для швидкого та простого вибору моноблока варто скористатися фільтрами, розміщеними на цій сторінці. Ви можете переглянути доступні до замовлення моделі певного бренду, наприклад, моноблоки ASUS, DELL або Hewlett-Packard. Також можна вибрати наступні параметри:
- тип матриці дисплея — IPS або SVA;
- виробник процесора — AMD або Intel;
- серія процесора — Core i3, Core i5, Core i7, Pentium, ryzen 3, ryzen 5, ryzen 7;
- серія відеокарти — AMD, AMD Radeon, Intel HD Graphics, Intel UHD Graphics, NVIDIA GeForce RTX;
- обсяг оперативної пам’яті — 4 Гб, 8 Гб, 16 Гб, 32 Гб;
- тип накопичувача — HDD або SSD;
- місткість SSD-накопичувача — 128 Гб, 256 Гб, 512 Гб, 1 Тб;
- операційна система — Windows 10 Home, Windows 11 Home, Linux, FreeDOS.
Вкажіть потрібні характеристики та перегляньте, який можна купити моноблок, або ж зверніться до консультантів інтернет-магазину за допомогою у виборі настільного комп’ютера.